Zespół

Od ponad 20 lat występujemy na scenie!

Historia New Transformation sięga roku 1992, wtedy to bowiem (wówczas jeszcze pod inną nazwą) Adam Snopek powołał do życia zespół mający w swoim założeniu stworzenie nowej jakości muzycznej, spełniającej potrzeby rynku imprez masowych, jak i występów kameralnych. Pierwsze lata działalności to ciągłe poszukiwanie idealnego współbrzmienia, wybór repertuaru, instrumentarium, doskonalenie warsztatu i praca nad jakością wykonawczą. Wszystko to miało wpływ na zmiany personalne, by dopasować osobowości i predyspozycje muzyczne do wykonywanych utworów. Implikacją tego z pewnością jest obecny synkretyzm rodzajowy (od standardów jazzowych, rhythm&bluesa przez funky, rock, pop, po utwory taneczne w rytmach disco i latino-amerykańskie). Mnogość przemian wpłynęła na decyzję zmiany nazwy zespołu na New Transformation. Dzisiaj to kwintet, w skład którego wchodzą: Adam Snopek - piano, śpiew, Joanna Smajdor – śpiew, przeszkadzajki, Tomek Malina - trąbka, śpiew, Arek Kaliński - saksofon, śpiew, Kamil Gaciek - gitara, śpiew.

Dwudziestoletnia już działalność grupy to niezliczone występy w całym kraju i za granicą. Zespół wystąpił na balu organizowanym przez Konsulat RP w Monachium oraz na balu w Berlinie. Od 10 lat niezmiennie uświetnia bale sylwestrowe w Teatrze im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Jako zespół sesyjny udziela się w projektach znanych wykonawców muzyki rozrywkowej i jazzowej. Każdego roku blisko sto występów jest udziałem New Transformation, to wszak najlepszy dowód na popularność i atrakcyjność tej grupy.

 • Tomek Malina - zdjęcie

  Tomek Malina

  trębacz, wokalista

  Trębacz, wokalista. Absolwent Szkoły Muzycznej w Żywcu. Współpracuje z wieloma orkiestrami dętymi naszego regionu, z którymi wiele podróżuje po Europie. Prowadzi ożywioną działalność solistyczną.

 • Adam Snopek - zdjęcie

  Adam Snopek

  pianista, aranżer, wokalista

  Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje również z Teatrem Korez w Katowicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, a także Gliwickim Teatrem Muzycznym. Koncertuje w Polsce i za granicą m. in. w Czechach, Słowacji, Szkocji, Anglii, Luksemburgu, Niemczech, Włoszech.

 • Wiktoria Twardoch - zdjęcie

  Wiktoria Twardoch

  wokalistka

  Laureatka wielu konkursów i festiwali, m.in. „Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Anglosong”, konkursu „Talent Województwa Śląskiego” oraz „Kameralnego Festiwalu Piosenki”. Brała udział w licznych projektach muzycznych w Polsce i za granicą, m.in. z chórem „Echo” w Łaziskach Górnych.

 • Kamil Gaciek - zdjęcie

  Kamil Gaciek

  kompozytor, wokalista, gitarzysta

  Wokalista, gitarzysta. Przygodę ze śpiewem zaczynał od lat dziecięcych. Pasja do gitary narodziła się później, w wieku 14 lat. Obecnie śpiewa i koncertuje z różnym materiałem: jazz, soul, gospel, pop. Pracuje z wieloma muzykami, najczęściej absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach, regularnie pojawiającymi się na polskich scenach. Występował i współpracował z takimi gwiazdami jak: Katarzyna Skrzynecka, Katarzyna Moś, Jacek Piskorz. Inspirują go takie nazwiska jak: John Mayer, Brian McKnight, Michael Jackson, Beyonce, Justin Timberlake, Sting i wielu innych.

 • Arek Kaliński - zdjęcie

  Arek Kaliński

  saksofonista, wokalista

  Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Na scenie muzycznej od wielu lat. Współpracował z Capella Cracovienssis oraz z Teatrem Sztuki Współczesnej w Krakowie. Saksofonista grup "Dwie Korony" oraz "Kompilacja". Wielokrotnie angażowany jako muzyk sesyjny.

6 powodów dla których wybieramy zespół NEW TRANSFORMATION :