Zabawy

1. Pociąg – to zabawa , bez której nie może odbyć się żadne wesele.

W zabawie bierze udział jak największa ilość gości. Główną rolę – maszynistów – odgrywają Państwo Młodzi, którzy przemierzając całą salę zapraszają pozostałych gości do przyłączenia się tworząc kolejne wagoniki pociągu. Cała zabawa odbywa się w rytm piosenki "Jedzie pociąg z daleka", natomiast główną atrakcją są stacje tematyczne, na których zatrzymuje się pociąg. Po dotarciu na stacje Zespół zaczyna grać utwory związane z kulturą różnych krajów. W tym momencie goście tańczą (tańce narodowe):

Pierwsza stacja:

Moskwa: Kazaczok!!! Łapiemy się za ramiona i tańczymy!

Druga stacja:

Czechy: Dobieramy się w pary i tańczymy "Czeską Poleczkę" lub "Jozin z Bazin".

Trzecia stacja:

Tym razem bardziej na południe…Grecja a tam "Sirtaki" (Zorba). Łapiemy się za ramionka i tańczymy…

Czwarta stacja

Kuba…jak to na Kubie, wypada zatańczyć " Lambadę".

Piąta stacja:

Francja, a tam oczywiście popis dla Pań!! KANKAN!!! Zaraz potem "Kaczuchy" (nie tylko uwielbiane przez dzieci, ale również przez dorosłych).

Szósta stacja:

Austria… i Walc Wiedeński.

Siódma stacja:

USA, czyli muzyka "country" i piosenka "W siną dal…".

Ósma stacja

Irlandia – taniec w rytm muzyki narodowej.

Dziewiąta stacja:

Hawaje, gdzie podczas "hawajskiej" muzyki regionalnej (troszkę) odpoczywamy.

Dziesiąta stacja:

Brazylia – Samba Brasil.

Jedenasta stacja:

Hiszpania – Madryt - Eviva Espania.

Dwunasta stacja:

Japonia – muzyka orientalna.

Trzynasta stacja:

Niemcy – jesteśmy na dyskotece - muzyka techno.

Czternasta stacja:

Polska – powrót do kraju, utwór "Prawy do lewego" / Disco POLO.

2. Krzesła (stołki)

Do tej zabawy wybiera się kilku-kilkunastu ochotników, którzy stają dookoła krzeseł ułożonych w kółko na środku sali - krzeseł jest o jedno mniej niż uczestników zabawy. Zespół zaczyna grać muzykę - w tym czasie uczestnicy zabawy tańczą w koło okręgu utworzonego na zewnątrz krzeseł. Gdy muzyka przestaje grać, każdy z uczestników musi przynieść określony "fant"( łyżeczkę, widelec, papier toaletowy, krawat itp.), po czym zająć miejsce na krześle. Osoba, której nie uda znaleźć się wolnego krzesła odpada z gry. W czasie każdej przerwy muzycznej zabierane jest jedno krzesło. Ostania osoba, która zostanie na parkiecie, wygrywa.  

3. Kareta / wycieczka do zoo

Każdy z uczestników dostaje krzesło i musi zapamiętać swoją rolę (np.: koń prawy, koło tylne lewe, królowa…). Podczas czytania tekstu, każdy z uczestników - po usłyszeniu swojej roli, musi wstać i obejść swoje krzesło (opcjonalnie osoby, które się zagapią, muszą wypić kieliszek wódki –"karniaka")… Uwaga! Na słowo "kareta" wstają: woźnica, królowa, król, i koła
i obchodzą swoje krzesła. Na słowo "koń" wstają wszystkie konie i obchodzą swoje krzesła, itd…

4. "Michael Jackson"

Zabawa polega na popisach tanecznych uczestników wesela w rytm piosenki "Billy Jean"…Goście tworzą wielkie koło, w którym taniec rozpoczyna np. Pan Młody i po kilkunastu sekundach oddaje kapelusz kolejnemu uczestnikowi zabawy, żeby mógł popisać się swoimi zdolnościami tanecznymi.

5. Taniec pod welonem

Zabawa, która odbywa się po tradycyjnych oczepinach. Celem zabawy jest zbiórka pieniędzy na "kołyskę" dla przyszłego potomstwa Młodej Pary. Świadkowie wesela trzymają rozłożony welon Panny Młodej, który służyć będzie jako skarbonka. Każdy z gości, który chce zatańczyć z Panną Młodą lub Panem Młodym, musi uiścić choćby drobną opłatę.

6. Telegram z Klubu Włoskich Kawalerów

Jest to humorystyczny list kierowany do Pana Młodego z życzeniami dla Państwa Młodych i pozdrowieniami dla gości w języku włoskim z tłumaczeniem na język polski. Nadawcami listu są Młodzi Kawalerowie ze słonecznej Italii!! Telegram odczytywany jest przez członków zespołu lub – jeśli jest takie życzenia – świadków lub kolegów Pana Młodego. Dla przybliżenia podajemy kilka wersów:
A: Bongiorno…(imię Pana Młodego)…frajeri!
B: Dzień dobry drogi …(imię Pana Młodego) !
A: Kontato schizofrenio
B: bardzo nas cieszy
A: Liberta kaput.
B: że się ożeniłeś.
A: Akademio kabaretto
B: w tym uroczystym dla Ciebie dniu

7. Urodziny miesięcy

Tradycyjna zabawa weselna. Polega na wspólnym śpiewie i wznoszeniu toastów przez uczestników wesela. Tekst piosenki: "są goście na lewo, są goście na prawo (… ), a kto się w styczniu urodził.." śpiewają wszyscy razem. Następnie osoby, które w danym miesiącu obchodzą swoje urodziny, proszone są o powstanie i wypicie kieliszka wódki weselnej, który poprzedzony jest odśpiewaniem przez członka zespołu śmiesznego "horoskopu".

6 powodów dla których wybieramy zespół NEW TRANSFORMATION :